Відкрите овальне вікно (PFO) – це отвір у серці, яке не закрилося належним чином після народження. Отвір є невеликим клаптевим отвіром між верхніми камерами серця. Верхні камери серця називаються передсердям.
У міру того, як дитина росте в утробі матері, отвір, званий овальним отвором, знаходиться між верхніми камерами серця. Зазвичай він закривається у дитинстві. Коли овальний отвір не закривається, він називається відкритим овальним отвором (вікном).
Більшість людей ніколи не потребують лікування відкритого овального отвору.
Симптоми
Відкрите овальне вікно зустрічається приблизно у 1 із 4 осіб. Більшість людей з відкритим овальним вікном навіть не підозрюють, що вони мають. Відкритий овальний отвір часто випадково виявляється під час обстеження на інші проблеми зі здоров’ям.
Причини
Невідомо, чому в деяких людей овальний отвір залишається відкритим. Генетика може зіграти роль.
Як працює серце
Щоб дізнатися більше про відкритий овальний овальний отвор, корисно дізнатися, як зазвичай працює серце.
Типове серце має чотири камери, які перекачують кров:
- Права верхня камера, також звана правим передсердям.Ця камера серця отримує бідну киснем кров із організму. Він перекачує кров у праву нижню камеру серця через тристулковий клапан.
- Права нижня камера, яка також називається правим шлуночком.Ця серцева камера перекачує кров у легені через велику судину, яку називають легеневою артерією. У легенях кров забирає кисень. Кров рухається легеневим клапаном. Клапан закривається, коли камера розслабляється між ударами.
- Ліва верхня камера, також звана лівим передсердям.Ця камера серця отримує багату киснем кров з легенів. Він посилає кров через легеневі вени та мітральний клапан у ліву нижню камеру.
- Ліва нижня камера, також звана лівим шлуночком.Ця камера є основною насосною камерою серця. Він перекачує багату киснем кров до решти тіла через найбільшу кровоносну судину, яку називають аортою. Кров проходить через аортальний клапан, який закривається, коли камера розслабляється.
Серце до народження
Оскільки дитина в утробі матері не дихає, легені ще не працюють. Це означає, що немає необхідності перекачувати кров у легені. Він використовує плаценту та пуповину для переміщення багатої киснем крові від матері до плоду.
В організмі малюка кровоносні судини поєднуються з пуповиною. Багата киснем кров потрапляє до серця через вену, яка відводить кров від тіла до правої верхньої камери серця. Ця вена називається нижньою порожнистою веною. Потім кров проходить через отвір і потрапляє в ліву верхню камеру серця. Нарешті кров надходить у ліву нижню камеру серця, яка перекачує її по всьому тілу.
Серце новонародженої дитини
Коли легкі дитини починають працювати, кровотік через серце змінюється. Тепер багата киснем кров надходить із легенів у ліву верхню камеру серця.
Тиск крові, що проходить через серце, зазвичай змушує закривати клаптевий отвір овального вікна. У більшості людей отвір закривається десь у дитинстві.
ускладнень
Відкрите овальне вікно, також зване PFO, зазвичай не викликає ускладнень. У деяких людей з PFO можуть бути інші вади серця
Можливі ускладнення відкритого овального отвору можуть включати:
- Низький рівень кисню в крові. В окремих випадках відкрите овальне вікно може призвести до того, що значна кількість крові пройде по легенях. Це знижує рівень кисню в крові, стан, що називається гіпоксемією.
- Інсульт. Іноді невеликі згустки крові у венах можуть потрапити до серця. Вони можуть проходити через відкритий овальний отвір і потрапляти до лівої частини серця. Звідти вони можуть переміщатися в мозок і блокувати кровообіг, викликаючи ішемічний інсульт.
Деякі дослідження показали, що відкрите овальне вікно частіше зустрічаються у людей з незрозумілими інсультами і мігренями з аурою. Але потрібні додаткові дослідження. Зазвичай у цих захворювань є й інші причини. Часто це просто збіг, що людина теж має відкрите овальне вікно.